Mellantider vid passering för marathon, 100 km och 100 miles (160,934 km)

Mellantider Marathon

Plac i klass innebär placering i klasserna Män tävling, Män motion, Kvinnor tävling och Kvinnor motion.
Plac.Plac. i klassStartnrKlassNamnKlubbFöddTid
11227M40Micael LindqvistApladalens LK19723.15.40
21247K40Petra SkiöldBjörstorp IF19753.15.42
32210M40Andreas BohmanRisinge Löparkamrater19723.20.12
41232KmotLina KarlssonUddevalla19773.25.49
53238MsenSimon SköldVästerås LK19833.28.00
64223M40Georg HällstorpVi som springer19733.28.25
72236KsenTherese FredrikssonSOK Knallen19863.32.38
85245M35Rasmus StenemoAxa Sports Club19813.35.41
93214K35Victoria BorgTeam Ultrasweden LK19803.36.40
104234KsenCamilla AhlbergRunacademy IF19853.38.39
116226MsenMattias EkmanApladalens Löparklubb19823.39.18
121205MmotAlexander UlltjärnLinköpings Löparklubb19713.47.37
135220K45Karoline AlvångerVäxjö LK19703.50.29
147228M45Thomas OhlssonApladalens LK19683.53.00
152190MmotDaniel GeorgeStockholm19764.00.04
166200K35Jessica AidebornIK Jogg19814.01.26
173148MmotIvan BretanSthlm19654.03.22
184202MmotDavid BodirozaFalkenbergs RR19714.04.52
192244KmotAnna LindgrenSOK Knallen19784.06.01
208198M45Roger KjellsonTeam Blekinge LF19694.06.02
217197K55Annika Askengren BergLK TV8819604.06.03
229140M35Torbjörn GyllebringTeam Nordic Trail19814.07.15
2310206MsenDaniel JohanssonIK Gränslöst19854.07.57
248193K40Diana KämpeKFUM Atletik Danmark19744.08.54
255240MmotBjörn TibbelinRisinge Löparkamrater19754.09.56
2611241MsenDaniel ElowsonIK Granit19844.10.05
2712163M50Tommy TedelundStockholm LDK19634.13.23
2813158M45Martin ScharpMalmö Löp19684.14.41
2914182M40Johnny HällnebyVallentuna FK19724.18.05
3015203MsenMarcus OttossonHässleholms AIS19754.18.19
316171MmotDavid RydstedtFjälkinge19824.19.20
329230K50Anita JönssonHögby IF19634.19.44
3316199M35Mattias JohanssonLonesome Runners19814.20.52
3417184M55Luc De Jaeger-BraetBelgien Team 24 H19574.24.03
3510154K45Maria BroströmOK Denseln19714.24.06
3618165M50Mikael JonssonVästerås LK19664.25.40
377231MmotPer SkarstedtApladalens LK19724.27.50
3819155M45Peter LendropTeam Blekinge LF19684.30.44
398176MmotHenrik LowemarkLjusdal19754.32.00
4020229M45Stefan MolinApladalens LK19694.34.16
4121139MsenDaniel RoxvretIK NocOut.se19854.35.50
4222225M55Gert-Inge TapperBjörnstorp IF19574.37.37
4323160M40Mats LiljegrenTeam Skavsåret IF19764.39.03
449235MmotDaniel WestergrenÖppna Kanalen Växjö19754.39.43
4524174M40Fredrik OlssonTjalve IF19724.40.09
4625142M35Henrik RoosScania Road Runners19794.42.48
4726183M45Göran PalmgrenVästerås LK19684.43.24
4827152M40Emil FalkekFalkenbergs RR19744.44.37
4910178MmotMarc KarlssonGarphyttan19754.45.20
5011196K40Sofia KayLK TV8819764.46.01
5128166M45Robert BrinckVästerås LK19674.50.13
5211188MmotPeter LembkeTeam Fakta19714.51.06
5312185MmotMatthias KöhlerBerber IS19724.55.27
5412191K40Anna HagströmKungsörs SK19764.57.06
5513180K40Mia EdofssonTeam Kungälv IS19724.57.17
5629138M50Mikael SandbergHuddinge19625.00.14
5713201MmotKristian EkforsInsamlingen 1 kr/km19725.01.47
5830211M40Andreas BolmgrenVäxjö19735.03.29
5931209M55Eddy HultgrenTeam Blekinge LF19595.03.54
6032207M50Christer BroströmOK Denseln19655.11.22
6114218K40Camilla LundbergSOK Knallen19735.11.33
6233213M60Lasse JutemarSOK Knallen19565.12.46
6314237MmotJonathan AskesjöFree Nature19825.14.15
6434181M35Robert KarlssonOK Norrvirdarna19815.14.43
6515233MmotAnders LinussonApladalens LK19745.18.10
6635164M35Jörgen HavsengTrafikverkets Fritidsförening Göteborg19775.25.31
6736242MsenNamida AneskansTeam Blekinge LF19855.25.36
6815168K55Lisa AmundssonStrömstads Löparklubb19605.26.43
6937159M65Jörgen NilssonVi som springer19505.27.31
7016194MmotNiclas DiaRolls-Royce IF19645.28.13
7138243M60Owe GustavssonApladalens LK19565.31.26
7216141K45Siw HedlinBor19685.31.28
7339239M50Kenneth M ForsbergKalmar RC19665.32.12
7417161MmotJimmie BlomqvistKatrineholm19805.32.17
7518204MmotGabriel UlltjärnLinköpings Löparklubb20005.34.41
763186KmotKristina SörensenTeam Fakta19605.37.04
7740217M50Peter DalebjörkTeam Ultrasweden LK19655.38.54
7841208M50Niklas FredlundTeam Ultrasweden LK19655.43.21
794246KmotCamilla WellinGustavsberg19715.47.41
8042212M60Lars-Göran OlaussonTeam Blekinge LF19525.47.59
8119162MmotJens RydbergVäxjö LK19585.53.07
8243172M55Kari SulonenTeam Ultrasweden LK19575.55.43
8317153K40Marika FalkekFalkenbergs RR19745.55.50
8444175M45Ove F SunnervallUmara Sports Club19715.56.52
855187KmotUlla LembkeTeam Fakta19595.59.34
8620147MmotJakob JernReal Fighter Muay-Thai Lund19646.09.02
8745179M70Bertil PalmqvistBälinge IF19466.14.18
886145KmotBianca UlltjärnLinköpings Löparklubb20026.57.48
8946167M65Hans-Inge LindeskovTeam Ultrasweden LK19497.18.37
9047149M75Håkan SjööVäxjö LK19407.28.06
9148150M50Hans NybergTeam Ultrasweden LK19637.30.55
9221192MmotHasse UrsfältUrshults IF19517.40.01
9318173K55Britt SulonenTeam Ultrasweden LK19587.44.48
9449195M60Owe GustavssonApladalens LK19568.34.50
957146KmotLouise UlltjärnLinköpings Löparklubb200610.20.08

Mellantider 100 km

Plac i klass innebär placering i klasserna Män tävling, Män motion, Kvinnor tävling och Kvinnor motion.
Plac.Plac. i klassStartnrKlassNamnKlubbFöddTid
11148MmotIvan BretanSthlm19659.34.04
21182M40Johnny HällnebyVallentuna FK197210.16.30
32202MmotDavid BodirozaFalkenbergs RR197110.32.52
42158M45Martin ScharpMalmö Löp196810.49.30
53184M55Luc De Jaeger-BraetBelgien Team 24 H195710.57.23
64163M50Tommy TedelundStockholm LDK196311.00.39
73176MmotHenrik LowemarkLjusdal197511.07.43
81193K40Diana KämpeKFUM Atletik Danmark197411.18.20
95198M45Roger KjellsonTeam Blekinge LF196911.19.50
106142M35Henrik RoosScania Road Runners197911.21.39
117155M45Peter LendropTeam Blekinge LF196811.33.48
128174M40Fredrik OlssonTjalve IF197211.38.11
132200K35Jessica AidebornIK Jogg198111.48.29
149160M40Mats LiljegrenTeam Skavsåret IF197611.57.10
1510183M45Göran PalmgrenVästerås LK196812.12.07
164178MmotMarc KarlssonGarphyttan197512.28.22
1711138M50Mikael SandbergHuddinge196212.56.18
183154K45Maria BroströmOK Denseln197113.26.32
194168K55Lisa AmundssonStrömstads Löparklubb196013.34.20
205180K40Mia EdofssonTeam Kungälv IS197213.37.39
2112165M50Mikael JonssonVästerås LK196613.43.26
2213152M40Emil FalkekFalkenbergs RR197413.56.01
235147MmotJakob JernReal Fighter Muay-Thai Lund196417.35.15
2414179M70Bertil PalmqvistBälinge IF194618.01.45
256153K40Marika FalkekFalkenbergs RR197420.20.50
266161MmotJimmie BlomqvistKatrineholm198020.38.37
2715172M55Kari SulonenTeam Ultrasweden LK195720.43.55
2816167M65Hans-Inge LindeskovTeam Ultrasweden LK194922.26.09
2917164M35Jörgen HavsengTrafikverkets Fritidsförening Göteborg197723.28.54

Mellantider 100 miles

Plac i klass innebär placering i klasserna Män tävling, Män motion och Kvinnor tävling.
PlacPlac i klassStartnrKlassNamnKlubbFöddTid
11148MmotIvan BretanSthlm196515.59.56
21184M55Luc De Jaeger-BraetBelgien Team 24 H195718.34.04
32158M45Martin ScharpMalmö Löp196819.00.07
42176MmotHenrik LowemarkLjusdal197519.53.54
53155M45Peter LendropTeam Blekinge LF196821.05.32
64138M50Mikael SandbergHuddinge196222.15.41
75165M50Mikael JonssonVästerås LK196623.26.40
81168K55Lisa AmundssonStrömstads Löparklubb196023.28.21
96163M50Tommy TedelundStockholm LDK196323.36.11
107142M35Henrik RoosScania Road Runners197923.36.28
X

Pin It on Pinterest

X