Datum: 17-18/12 2016
Arrangör Växjö AIS, gångsektionen
Tävlingsledare: Christer Svensson
Tidtagare: Peter Eriksson, Åsa Oscarsson
Banmätare: Reima Hartikainen
Varvets längd: 373 m
Plats: Tipshallen

Mellantider

Varvtider (Excel-fil)

6-timmars män, tävling

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1227M40Micael LindqvistApladalens LK197220175 207
2238MsenSimon SköldVästerås LK198318870 298
3210M40Andreas BohmanRisinge Löparkamrater197218368 459
4245M35Rasmus StenemoAxa Sports Club198118268 238
5226MsenMattias EkmanApladalens Löparklubb198216963 375
6206MsenDaniel JohanssonIK Gränslöst198516160 407
7228M45Thomas OhlssonApladalens LK196816160 351
8203MsenMarcus OttossonHässleholms AIS197514855 466
9229M45Stefan MolinApladalens LK196914654 633
10225M55Gert-Inge TapperBjörnstorp IF195714152 724
11211M40Andreas BolmgrenVäxjö197313148 863
12207M50Christer BroströmOK Denseln196512948 490
13213M60Lasse JutemarSOK Knallen195612647 401
14242MsenNamida AneskansTeam Blekinge LF198512546 705
15243M60Owe GustavssonApladalens LK195611944 433
16217M50Peter DalebjörkTeam Ultrasweden LK196511844 081
17212M60Lars-Göran OlaussonTeam Blekinge LF195211643 574
18223M40Georg HällstorpVi som springer197311542 941
19208M50Niklas FredlundTeam Ultrasweden LK196511442 568
20209M55Eddy HultgrenTeam Blekinge LF195911342 195
21222M35Pelle JanvigUmara Sports Club19775319 815

6-timmars män, motion

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1240MmotBjörn TibbelinRisinge Löparkamrater197515457 785
2231MmotPer SkarstedtApladalens LK197214554 138
3235MmotDaniel WestergrenÖppna Kanalen Växjö197514353 456
4205MmotAlexander UlltjärnLinköpings Löparklubb197114052 533
5233MmotAnders LinussonApladalens LK197412546 728
6204MmotGabriel UlltjärnLinköpings Löparklubb200011442 612
7219MmotJohan FalkUmara Sports Club19887327 275

6-timmars kvinnor, tävling

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1247K40Petra SkiöldBjörstorp IF197519873 995
2236KsenTherese FredrikssonSOK Knallen198618067 347
3214K35Victoria BorgTeam Ultrasweden LK198017966 864
4234KsenCamilla AhlbergRunacademy IF198517665 855
5220K45Karoline AlvångerVäxjö LK197016662 026
6244KmotAnna LindgrenSOK Knallen197816260 688
7230K50Anita JönssonHögby IF196314554 172
8218K40Camilla LundbergSOK Knallen197313149 155
DNS215KsenHanna BogrenHultsfred LK1988
DNS224KsenYudith HernandezVarbergs GIF1989

6-timmars kvinnor, motion

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1232KmotLina KarlssonUddevalla197719071 207
2216KmotAnki DalebjörkLilla Edet196810840 353
3221KmotLouice RydstedtFjälkinge19826323 545

12-timmars män, tävling

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1198M45Roger KjellsonTeam Blekinge LF1969277103 392
2199M35Mattias JohanssonLonesome Runners198124792 525
3241MsenDaniel ElowsonIK Granit198419472 398
4195M60Owe GustavssonApladalens LK195615658 473
5239M50Kenneth M ForsbergKalmar RC196614855 240
DNS189M45Magnus BodinBjörnstorps IF1967

12-timmars män, motion

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1202MmotDavid BodirozaFalkenbergs RR1971295110 245
2190MmotDaniel GeorgeStockholm197625595 151
3201MmotKristian EkforsInsamlingen 1 kr/km197225495 023
4185MmotMatthias KöhlerBerber IS197224591 547
5188MmotPeter LembkeTeam Fakta197124390 675
6237MmotJonathan AskesjöFree Nature198220275 382
7194MmotNiclas DiaRolls-Royce IF196416862 327
8192MmotHasse UrsfältUrshults IF195113448 899

12-timmars kvinnor, tävling

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1193K40Diana KämpeKFUM Atletik Danmark1974284106 032
2200K35Jessica AidebornIK Jogg1981270100 751
3197K55Annika Askengren BergLK TV88196025996 739
4196K40Sofia KayLK TV88197624792 263
5191K40Anna HagströmKungsörs SK197619974 402

12-timmars kvinnor, motion

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1186KmotKristina SörensenTeam Fakta196021680 604
2187KmotUlla LembkeTeam Fakta195920175 009
3246KmotCamilla WellinGustavsberg197118368 421

24-timmars män, tävling

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1184M55Luc De Jaeger-BraetBelgien Team 24 H1957542202 518
2158M45Martin ScharpMalmö Löp1968524195 752
3155M45Peter LendropTeam Blekinge LF1968479178 777
4138M50Mikael SandbergHuddinge1962462172 415
5163M50Tommy TedelundStockholm LDK1963440164 333
6142M35Henrik RoosScania Road Runners1979440164 323
7165M50Mikael JonssonVästerås LK1966432161 213
8160M40Mats LiljegrenTeam Skavsåret IF1976423157 864
9152M40Emil FalkekFalkenbergs RR1974385144 040
10179M70Bertil PalmqvistBälinge IF1946349130 276
11183M45Göran PalmgrenVästerås LK1968349130 254
12182M40Johnny HällnebyVallentuna FK1972327122 048
13172M55Kari SulonenTeam Ultrasweden LK1957295110 138
14167M65Hans-Inge LindeskovTeam Ultrasweden LK1949285106 679
15164M35Jörgen HavsengTrafikverkets Fritidsförening Göteborg1977270100 797
16174M40Fredrik OlssonTjalve IF1972268100 041
17166M45Robert BrinckVästerås LK196726398 176
18175M45Ove F SunnervallUmara Sports Club197124993 080
19140M35Torbjörn GyllebringTeam Nordic Trail198123186 240
20181M35Robert KarlssonOK Norrvirdarna198118870 201
21139MsenDaniel RoxvretIK NocOut.se198517464 979
22159M65Jörgen NilssonVi som springer195015859 011
23150M50Hans NybergTeam Ultrasweden LK196311743 718
24149M75Håkan SjööVäxjö LK194011442 599
25169M50Jörgen LindvallTeam Ultrasweden LK19637829 171
DNS137M55Gert GustavssonTeam Blekinge LF1959
DNS143MsenJens LarssonMalmö1975
DNS156M50PerOla AxelssonStockholm LDK1963
DNS170M40Jonas WängbergVästerås LK1972
DNS177M70Kurt GustavssonHultsfred LK1946

24-timmars män, motion

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1148MmotIvan BretanSthlm1965603225 132
2176MmotHenrik LowemarkLjusdal1975435162 412
3178MmotMarc KarlssonGarphyttan1975367136 968
4161MmotJimmie BlomqvistKatrineholm1980278103 937
5147MmotJakob JernReal Fighter Muay-Thai Lund1964268100 041
6171MmotDavid RydstedtFjälkinge198219070 947
7162MmotJens RydbergVäxjö LK195811342 226
8144MmotJulius UlltjärnLinköpings Löparklubb20047728 869

24-timmars kvinnor, tävling

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1168K55Lisa AmundssonStrömstads Löparklubb1960441164 679
2180K40Mia EdofssonTeam Kungälv IS1972423157 998
3154K45Maria BroströmOK Denseln1971381142 293
4153K40Marika FalkekFalkenbergs RR1974269100 453
5173K55Britt SulonenTeam Ultrasweden LK195822383 279
6141K45Siw HedlinBor196817264 233
DNS151K40Lotta ThörnScania Road Runners1975
DNS157K40Liselotte ÅgrenAlingsås IF1976

24-timmars kvinnor, motion

PlatsStartnr.KlassNamnKlubbFöddVarvDistans
1145KmotBianca UlltjärnLinköpings Löparklubb200214955 698
2146KmotLouise UlltjärnLinköpings Löparklubb200612546 746
DNSKmotAmanda NolhageTeam Hybrid Fitness1989
X

Pin It on Pinterest

X